Подкаст 11 × 27: iPhone 9 и 9 Plus се блиску

 

Епл подкаст

Вчера го направивме неделниот подкаст со гостин и со бројни корисници поврзани со нашиот во живо. Како и секоја недела, се обидуваме да се забавуваме покрај коментарите за најважните вести во светот на Apple и технологијата воопшто. Вчера беше посебна вечер, бидејќи можеме да кажеме дека тоа е првиот подкаст откако властите на нашата земја и многу други со закон го одредија затворање на луѓе дома за 15 дена или повеќе, нешто што за среќа членовите на подкастот никогаш порано не го доживеале ...

Запомнете дека можете да нè следите во живо секој вторник навечер, директно од нашиот канал на YouTube или почекајте неколку часа, додека не биде достапно аудио записот преку iTunes, како и обично секоја среда наутро. Ако имате било каков проблем, сомнеж или предлог за нашиот подкаст, можете да го коментирате во живо преку разговор достапен на YouTube, користејќи хаштаг # podcastapple на Твитер или од нашиот телеграмски канал.

Во секој случај, добрата работа е што создаваме убава заедница и е добро за сè Вие придонесувате за вашето зрно песок со која било од опциите што ги имате на располагање. Ние сме воодушевени што ги поминуваме ноќите во вторникот зборувајќи за она што ни се допаѓа иако следниот ден ќе се за inубиме во него кога ќе се вклучи алармот. Ако можете, важно е за нас да ни дадете ваша евалуација на iTunes, Overcast или медиумот што го користите за да нè слушате, очигледно ако го споделите подкастот со вашите пријатели и познаници за да можат да нè слушаат, ние ќе исто така благодарам


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.