Подкаст 9 × 08: iPhone X е тука

Ние сме во клучна недела за loversубителите на Apple и iPhone особено. Синоќа на # podcastApple разговаравме за лансирање на новиот и долгоочекуван iPhone X, доколку оние од Купертино ќе имаат залиха на новиот модел за сите оние кои сакаат да го купат и други поврзани проблеми.

Секако синоќешниот подкаст е монополизиран од овој нов XNUMX-годишен iPhone. Покрај новиот iPhone X и неговото излегување на пазарот, одговараме и на некои од прашања поставени од корисниците на нашиот телеграмски разговор за Bluetooth, дебелината на новиот предводник на Apple и повеќе детали.

Без сомнение невозможно е да не зборуваме за новиот iPhone X кога останува едвај помалку од еден ден за да можат да започнат да се резервираат. Од друга страна, мора да се повтори дека постојат неколку извори што тврдат проблеми во производството и недостаток на терминали за милиони корисници кои ќе ги започнат првите часови од нивното купување, па ако сте од оние кои сакаат да го купат iPhone X и имајте го на 3 ноември од тука ви посакуваме среќа во светот.

Вашите прашања, сомнежи или предлози можете да ги споделите на социјалната мрежа Твитер користејќи го хаштагот # podcastapple или оставајќи го вашиот коментар во оваа статија. Во секој случај, задоволство е да ги споделам овие говори за светот на Apple и сè што го опкружува. Не сакаме да се збогуваме без претходно да се сетиме дека ако сакате да ги следите сите епизоди од оваа деветта сезона, само треба да претплатете се на нашиот iTunes канал. Но, ако, напротив, претпочитате YouTube од уживајте во секој од подкастите, само треба да застанеш нашиот канал и претплатете се, така што секогаш кога е достапно најновото видео, ќе добивате известување преку вашата сметка за е-пошта или преку апликацијата YouTube.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.