Како да ја поправите грешката за поништување на бучавата на AirPods Max

врежан на AirPods-Max

Неколку дена откако неколку корисници имаа проблем со откажување на бучавата, денес ви покажуваме како можете да го решите ако ви се случи и вас. И дали AirPods Max се чини неостварува во некои точки и прави неуспех во откажувањето на бучавата додека во едната чаша слушаме со режимот на транспарентност, во другата се активира откажувањето на бучавата. 

Се чини дека ова е грешка што влијае на малку корисници, но како и секогаш во „Епл“ кога ќе се појави проблем од некој вид, се објавуваат многу коментари. Се чини дека „Епл“ веќе работеше на овој неуспех, но додека тоа се случи најдобро е применете го ова привремено решение што се случува со рестартирање на AirPods Max.

Како да ги ресетирате AirPods Max

Како што велиме, тоа е привремено решение и наскоро ќе биде објавено ажурирање на софтвер за да се поправи проблемот. Да се ​​изврши рестартирање на AirPods Max е многу едноставно:

  • Ние ги вадиме AirPods Max од нивниот случај
  • Ние истовремено притискаме за 12 секунди копчето за дигитална круна и откажување на бучавата
  • Кога ЛЕР-то е портокалово, ги ослободуваме копчињата

Вака не објаснуваат на добро познатата веб-страница MacRumors бидејќи можеме да ги рестартираме слушалките и да го решиме неуспехот моментално. Во случај неуспехот постојано да се репродуцира, најдобро е да контактирате со самиот Apple за да можат да преземат активности по ова прашање. Дали имате AirPods Max? Дали ја имате оваа грешка?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.