70% попуст за играта, XCOM Enemy Unknown - Elite Edition

Уште еднаш, една од игрите во сагата XCOM Enemy Unknown што ја имаме на располагање во Mac App Store, е со интересен попуст за ограничено време. Ова е 70% попуст на вообичаената цена и точно е дека оваа игра ја смени својата цена во различни прилики, но сега повторно паѓа на минималната цена откако пристигна во продавницата за апликации од OS X во април 2013 година.

Играта имаше цена од 34,99 евра од октомври минатата година и сега можеме да ја имаме комплетната игра XCOM Enemy Unknown - Elite Edition за 9,99 евра, за ограничено време. Секако дека е интересна понуда и ако сеуште ја немате играта и ви се допаѓа оваа сага, сега е најдобро време да ја купите.

xcom-непријател-непознат

Сигурно веќе ја знаете темата на ова сага со игри со стратегија, но оние кои не го знаат тоа, ја сумираме малку темата на оваа игра. Станува збор за водење на нашите војници XCOM во битки засновани, како што напредуваме, стекнуваме искуство и ако ги добиеме и битките, ќе постигнеме разорни придобивки или загуби што влијаат на човештвото. Многу е важно да управуваме со ресурсите и да ја прошируваме базата XCOM, тој исто така има режим на мултиплеер кој ни овозможува да се мериме со други корисници на Интернет.

Засега можеме да ја преземеме апликацијата директно од продавницата за апликации Mac со кликнување на оваа врска. Исто така се појавува на горниот дел од продавница за апликации за OS X И, иако е точно дека не станува збор за нова игра, сигурно повеќе од една чекаше попуст на вообичаената висока цена и сега дојде време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.