Пристапете до вашата сметка на Gmail од менито со Миа за Gmail

Миа за Gmail

Повеќето од нас имаат сметка на Gmail, бидејќи таа е една од најмоќните услуги за е-пошта што можеме да ги најдеме на пазарот денес. Ако го користите како главна е-пошта, веројатно е апликацијата за која ќе разговараме следно да ве интересира. ни овозможува пристап до поштата од лентата со мени.

Mia за Gmail е едноставна апликација која ни овозможува пристап до сите наши Gmail сметки без некогаш да мора да го отвораме прелистувачот или апликацијата MacOS Mail, што ни овозможува фокусирајте го нашето внимание на е-поштата кои навистина се од интерес за нас.

Миа за Gmail

Главни карактеристики на Миа за Gmail

 • Прочитајте и креирајте нови е-пошта без да користите прелистувач.
 • Компатибилен со етикетите што ги воспоставивме во Gmail.
 • Ни нуди брз преглед на е-пошта (поставување на курсорот преку е-поштата и без кликнување).
 • Интегрирајте ги известувањата за дојдовните е-пошта
 • Го користи протоколот за автентикација на oAuth 2.0 и не зачувува кориснички информации.
 • Тоа ни овозможува да ги обележуваме е-поштата како прочитана, СПАМ, покрај тоа што ни овозможува датотеки и директно ги бришеме е-поштата.
 • Поддржува мрачен режим.
 • Можеме да го прилагодиме звукот на известувањата.
 • Поставете го прелистувачот што сакаме да го користиме ако сакаме да ја отвориме веб-верзијата.

Миа за Gmail

Mia за Gmail е достапна за преземање целосно бесплатно. Ако сакаме да го извлечеме максимумот од тоа, како што се спроведување пребарувања по е-пошта или додавање повеќе сметки, мора да одиме во касата и да ја искористиме платената верзија чија цена достигнува 9,99 евра.

За да уживаме во Миа за Gmail, со нашата опрема мора да управува OS X 10.8 или понова верзија и 64-битен процесор. Апликацијата е на шпански јазик, така што јазикот нема да претставува проблем при конфигурирање на сметката за е-пошта што сакаме да ги користиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.