Burlingame Apple Store повторно се отвора по големото реновирање

Моделот изведен од Анџела Ахрендтс, одговорен за развојот на продажниот канал на „Епл“, е насочен во два дела. Од една страна, отворање на нови продавници на Apple, генерално некаде во светот каде што е потребно да се обезбеди услуга за заедницата на Apple и искористување на значителна зграда или локација. Но, тоа е и изведување на реновирање на класичната продавница на Apple, некои датираат од пред неколку децении. Овој последен случај е протагонист на денешницата: Burlingame Apple Store, што повторно ги отвора своите врати по интензивната реформа, според новите параметри на Apple денес.И, вистината е дека, гледајќи ги фотографиите, тие погодија знак со промената. Целосно стаклена фасада. Прозорците се движат од подот до покривот на зградата и ширината на целиот wallид. Во оваа прилика, големи сиви камени плочи ги покриваат идовите. Притоа трезен и елегантен. Во централниот дел на овие wallsидови, на лого од јаболка.

Првичното отворање датира од 2003 година. При реновирањето, архитектите ја зачувале оригиналната структура за да и дадат поавангарден изглед.

Внатрешниот дел ги собира сите елементи што можеме да ги најдеме во новоразвиената Apple Store. Голем монитор одзади, со порака на денот на повторно отворање на Денес на јаболко. Во оваа прилика, го видовме нов дизајн на маса, што го видовме и во центарот за посетители на „Епл парк“. Најрелевантна карактеристика се малите метални кругови, вградени во табелите што ќе овозможат прераспоредување на циркулацијата на каблите над табелата, оставајќи впечаток за поголем ред и чистота на масата.

Како и сите сегашни продавници, на големиот екран на продавниците, можете да ги видите различните програми за обука што ќе се спроведуваат во наредните недели. Ова е наменето да ја даде оваа слика на топлина и точка. состанок што Apple сака да го одржи со своите корисници.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.