Промена на пратки за нови модели на MacBook Air, iPad Pro и Mac mini

Mac mini

Сите оние корисници кои чекаа нов MacBook Air, iPad Pro или Mac mini и нивните нарачки не беа испратени непосредно пред лансирањето на новата опрема, ќе видат како компанијата им испраќа е-пошта во која им објаснува дека ќе го сменат својот производ за еден на ново воведена оваа недела бесплатно кога сакаат.

Ова е нешто што Apple обично го прави во овие случаи и иако е точно дека е-поштата може да не стигне до вас, ако покажете дека сте ја извршиле нарачката за време на истиот ден или денови претходно По презентацијата на новата опрема, повеќе од можно е компанијата да ја замени без никаков проблем.

MacBook Air

Контактирајте го Apple ако е ваш случај

Ова не е прв пат да се случи и тоа е дека со овие презентации на мрежата или дури и со самите клучни прилози програмирани да презентираат нови производи, многу корисници веќе ги имаат претходно направените нарачки и не се свесни колку е логична таа нова од оние што ги купиле. Затоа фирмата поставува одреден временски период за да можете да го вратите производот што е 15 дена, па дури и во многу случаи она што се случува сега се случува директно, тоа тие се задолжени да ви го испратат новиот модел.

Во моментот продавниците на Apple ширум светот, освен Кина, се затворени, па можете да ги контактирате директно од мрежата поддршка.apple.comсо повик на бесплатниот број 900 812 703. Во моментов Apple чека да ги отвори своите продавници како и останатите корисници


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.