Сега е достапно за Mac Twitterrific 5 за Twitter

Новата верзија на Twitterrific 5 за Twitter. Се соочуваме со еден од најпопуларните клиенти на Твитер од сите корисници, кој иако е вистина со текот на времето, изгуби малку значење, малку по малку продолжува да работи по својот пат и неодамна најновата верзија беше претставена со неколку подобрувања.

Ова е за многу корисници на macOS совршена алатка за управување со сметките на Twitter и со новиот дизајн и спроведените подобрувања, сигурно ќе стане поинтересно. Синхронизацијата помеѓу сметките на iOS и macOS е загарантирана со оваа верзија, плус додава многу детален дизајн кој совршено се мести со новата macOS High Sierra, темниот режим и многу повеќе..

Поставете твитови по хронолошки редослед, дизајнот што го истакнуваме, компатибилноста со вкупниот Voice Over, моќта да оставите твит што ќе ги прочитате подоцна и мноштво нови функции што се имплементирани во оваа нова верзија на Twitterrific 5 кој беше лансиран пред два дена сега. Во март оваа година, започна кампања за финансирање на луѓе за да се спроведе апликацијата и таа сега е достапна.

Апликацијата има и своја веб-страница каде што ќе ги најдете сите информации што ви требаат за неа и ќе ве однесе директно преку врска до продавницата за апликации Mac за да можете да ја купите. Очигледно оваа апликација не е најевтина за управување со сметки на Твитер, но сигурни сме во тоа оние кои ја користат апликацијата на iOS уреди нема да можат да одолеат да го користат и на нивниот Mac.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.