Нова продавница на Епл се отвора во Newујорк на 24 септември

Apple Store Бронкс Newујорк

Фановите на компанијата со седиште во Купертино, кои живеат во околината на Бронкс во Newујорк, тие ќе уживаат во новата Apple Store. Оваа нова продавница, наречена Apple The Mall at Bay Plaza, ќе ги отвори вратите на 24 септември, истовремено со лансирањето на пазарот на iPhone 13 на пазарот.

Оваа нова продавница се наоѓа на авенијата 200 Бајчестер, XNUMX ќе ги отвори вратите во 8 наутро, по локално време (неговите вообичаени часови ќе бидат од 10 наутро до 9 навечер) и најверојатно ќе биде еден од најфреквентните денови оваа година кога се совпаѓа со лансирањето на нови производи.

Apple најави iPhone 13, нов iPad mini и обновен iPad претходно оваа недела и сите ќе бидат достапни за купување. истиот ден вратите се отвораат од продавницата за прв пат.

Купете првиот ден од отворањето на продавницата може да биде прекрасно или катастрофално искуствоС all зависи од приливот на луѓе што доаѓаат на отворањето, оние што само прелистуваат и оние што ќе го земат својот нов iPhone. Да се ​​надеваме дека продавницата нема да претрпи никакви пречки на својот голем ден.

Јаболко веќе неколку дена прифаќа резервации во оваа нова продавница за новите уреди што ќе се појават на пазарот овој петок, како и да добијат техничка помош. Apple, исто така, ги потсетува клиентите дека „мерките за здравје и безбедност може да се воспостават во зависност од локалните услови“.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.