Следниот 27-инчен iMac ќе има LCD панел и без miniLED според DigiTimes

iMac од Марк Гурман

Баш вчера објавивме статија во која зборувавме за очекуваното обновување на 27-инчниот iMac, iMac кој ќе влезеше во фаза на производство и кој ќе имплементираше дисплеј со miniLED технологија. Сепак, според она што го велат од Digitimes, овој нов iMac, Нема да ја прифати оваа технологија и ќе продолжи да објавува за LCD-екранот.

На овој начин, Apple ќе продолжи да се обложува на истиот панел како и досега е имплементирана во претходните верзии, ако оваа вест конечно се потврди, бидејќи стапката на хит на DigiTimes, не е многу плодно да се каже.

Во публикацијата тие го наведуваат тоа, иако последните гласини сугерираа дека Apple има намера да имплементирајте миниЛЕД дисплеј (гласина која кружи веќе неколку месеци), конечно нема да биде така.

DigiTimes тврди дека според изворите на синџирот на снабдување, компанијата со седиште во Купертино ќе продолжи обложување на LED технологија.

На овој начин, DigiTines ги побива информациите дека панел аналитичарот Рос Јанг, изјавија овој месец во која истакнаа дека новиот 27-инчен iMac ќе има екран со miniLED технологија и поддршка за ProMotion.

Првичните гласини околу надградбата на поголемиот iMac покажаа дека Apple планира зголемете ја големината на екранот на овој iMac до 32 инчи.

Тие гласини исчезнаа и сè укажува на тоа сепак ќе ја задржи истата големина, но со нов дизајн, сличен на 24-инчниот iMac во април оваа година.

Она што во моментов никој не го негира е дека идејата на Apple е користете го истиот опсег на бои на новиот 27-инчен iMac што моментално можеме да го најдеме во 24-инчниот модел.

Планирано е обновувањето на iMac од 27 инчи, првично за пролет 2022 година, помеѓу месеците март и април.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.