Креирајте секаков вид композиција со Photo Collage Maker

Производител на фото колаж

Кога станува збор за заедничко претставување на пакет фотографии, во зависност од нашата фантазија, резултатот може остави многу да се посака. Во продавницата за апликации Mac имаме на располагање различни апликации кои ни овозможуваат да создадеме забавни композиции со нашите омилени фотографии, ова е најдобра опција ако дизајнот не е наш.

Во Јас сум од Mac, разговаравме за многу апликации од овој тип и денес на ред се некои: Создавач на фото колаж. Создателот на фото-колаж ни овозможува создадете композиции со наши фотографии покрај тоа што ќе ни овозможи да го прилагодиме резултатот со додавање текст, налепници, позадини, зачувајте ги композициите за да ги уредите подоцна ...

Оваа апликација ги става на располагање сите потребни алатки за добијте професионални резултати без да заминете од дома. Покрај тоа, тоа ни овозможува да додадеме рамка во композицијата што ја создадовме, нудејќи беспрекорен изглед. Границата при креирање композиции со оваа апликација се наоѓа во нашата имагинација.

Производител на фото колаж

Работата на Создателот на фото колаж е многу едноставна. Прво, мора да ги избереме сите слики што сакаме да ги комбинираме на едно платно. Следно, ние мора да воспоставиме редослед по кој сакаме да бидат прикажани, иако тоа не е потребно, бидејќи самата апликација е одговорна за нивно распределување по случаен избор.

Откако ќе ги додадеме сликите со кои сакаме да создадеме колаж, мора да воспоставиме низа поставки како да ги сакаме сликите спојте ги нивните рабови со други, додадете кој било од 14-те филтри што ни ги нуди, изменете ја големината на сликите, како и ориентацијата.

Откако ќе го создадеме нашиот состав, можеме извезувајте во датотека jpg за да ја споделите преку нашите социјални мрежи, или можеме да го зачуваме делото за да можеме да го модифицираме подоцна, што ни овозможува да создадеме, малку по малку, композиција што поминува со текот на времето.

Создавач на фотографии, има цена во продавницата за апликации Mac од 10,99 евра, потребен е ОС X 10.7 или понов и 64-битен процесор. Апликацијата е на шпански јазик, така што јазикот нема да претставува проблем кога го користите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.