Екран-рекордер-Студио бесплатно за ограничено време

екран-рекордер-студио-4

Ова е една од оние апликации што можат да бидат корисни за многу корисници кои прават снимки на екранот за мултимедија, упатства, надворешни камери итн. Покрај тоа, апликацијата Екран Рекордер-Студио е бесплатен за ограничено време И ова ни помага да пробаме. Оваа апликација за OS X веќе има пробна верзија за сите оние кои не пристигнуваат навреме да ја преземат бесплатно.

Во принцип и гледање интерфејсот ми изгледа некако груб за OS X Јосемит бидејќи нема транспаренти, тип на фонт и тие мали детали, но воопшто не е комплициран во неговата употреба, што е на крај она што ни е важно во примена од овој тип, односно дека е едноставен за употреба и дека ни нуди различни опции за конфигурација.

Конфигурации

Откако ќе се преземе, ќе го најдеме менито за употреба во првиот прозорец и можеме да управуваме со различни конфигурации, меѓу кои е да избереме монитор, да додадеме надворешна камера или да ја користиме интегрираната во Mac, да избереме дел од екранот за снимање или изберете дали сакаме или не да го снимиме звукот.

екран-рекордер-

Снимање

Откако ќе започнеме со снимање, екранот со менито исчезнува и го имаме само тој икона во горната лента за апликации (тркалезно црвено копче) каде што ќе притиснеме за да престанеме да снимаме, да го паузираме итн. Видеото е зачувано во формат .mp4 и можеме да го зачуваме каде сакаме. Покрај тоа, ако пристапиме до јазичето за апликација Media Manage, ќе можеме да ги ретушираме и модифицираме параметрите како што се промена на формат, резолуција, бит стапка, стапка на рамка, покрај тоа што можеме да избереме и избришеме сцени.

екран-рекордер-3 екран-рекордер-2

На кратко, тоа е интересна апликација која ни нуди многу добри перформанси и можности за снимање. Биди бесплатно за ограничено време Тоа помага да се преземе, но за мене најдобрата апликација за снимање на екранот на нашиот Mac е онаа што доаѓа природно во OS X и за која веќе зборувавме во други прилики QuickTime плеер, но Screen Recorder-Studio е исто така многу добра апликација.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Глобетротер65 dijo

  Срамота е да имате imac под поправка и НЕ да можете да ја преземате апликацијата или да ја купувате преку нашата сметка на Apple со компјутер. Како во случајот со плеј-продавницата што можете да ја купите и подоцна да ја инсталирате.

  1.    Jordорди Гименез dijo

   Sorryал ми е за вашиот Mac, се надевам дека е благ и наскоро ќе го вратиш!

   Со почит