Телеграмата за Mac е ажурирана со многу нови функции

телеграма-мак

Повторно важно ажурирање и со неколку измени за апликацијата што има се повеќе корисници, Телеграмот за Mac достигнува верзија 1.80. Очигледно, се додаваат типичните поправени грешки и смена на проблеми на претходната верзија, но исто така се додаваат промени во информациите за разговор каде што сега може да се видат делот „Врски“, тие имаат редизајнирани поставки за известување и уште неколку новости што ќе ги видиме по скокот. 

Друга новина обезбедена од оваа верзија 1.80 е поврзана со можноста за уредувајте ги резултатите од неодамнешното пребарување, Може избришете ги датотеките за меморија и можноста за зумирање на цел екран со видеа. Не предупредивме за претходното ажурирање на Telegram за Mac бидејќи додаде само поправени грешки, но оваа верзија додава и нови функции.

телеграма-известувања

 

На кратко, станува збор за продолжување на подобрувањето на апликацијата и тоа е допирот што го прават нејзините развивачи. Ако ви требаат повеќе информации за ова ажурирање на верзијата 1.80 или сакате да имате повеќе детали за каква било можност во врска со апликацијата, можете да пристапите Телеграм.org каде ќе ги најдете сите што ви требаат. Запомнете дека можете рачно да пристапите до оваа нова верзија ако не ја прескокнавте автоматски преку менито на > Продавница за апликации или директно од примената на Mac App Store> Новости и ажурирајте ја вашата апликација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.