Телеграмот за Mac се ажурира со групни видео повици и многу повеќе

Телеграма MacOS

Телеграма штотуку ја достигна верзијата 7.8 за корисниците на Mac И како верзијата за уреди со iOS, таа додава групни видео повици, опција за споделување на екранот на камерата со до 30 учесници, говорен разговор од профилот на групата во која сте администратор и други. Вестите што ќе пристигнат неколку дена по стартувањето на уредите со iOS се директно поврзани со функцијата видео повик и исто така со поправени грешки и подобрувања на стабилноста.

Како што сите знаете, ова е апликација за пораки што се натпреварува директно со апликацијата WhatsApp подолго време, и во овој случај за корисниците на Mac додајте ваша сопствена апликација за мајчин јазик нешто што WhatsApp сè уште го нема во моментот.

Во овој случај нема да разговараме дали апликацијата е подобра или полоша од оние што ги имаме на располагање денес, но вистина е дека Телеграма додава многу новости и промени често, така што корисникот може да извршува секакви функции со него, исто така е флуиден, има уреден интерфејс, може да се прилагоди за да одговара на корисникот и да биде потполно бесплатен.

Очигледно не е сè што прави Телеграм и не е најдобра апликација за сите корисници, но без сомнение со сето ова време и со количината на ажурирања и подобрувања што ги лансираше, заработи позиција меѓу најдобритеМожеби нема да користите половина од предностите што ги нуди во споредба со другите слични апликации, но само заради опцијата што ни ја нуди да можеме да ја користиме како апликација и на Mac и на кој било iOS уред, iPhone, iPad итн. вреди да се има инсталирано.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.