Телеграма ја лансира новата верзија 1.71

телеграма-1.71

Телеграмата за OS X повторно се ажурира по една недела од објавувањето на 1.70, и овојпат неколку значајни подобрувања и типични поправени грешки се додадени во нови верзии овој пат.

La верзија 1.71 Доаѓа со новината што му овозможува на корисникот да ги види последните контакти со кои разговарале на почетокот од списокот и уште една важна новина е што се решени некои проблеми поврзани со падови или дефекти при вчитување на историјата на разговорот.

гласник за телеграма

Не толку одамна што Телеграм доби голем DDoS напад што ја остави услугата „допрена“ некое време, можно е програмерите да продолжат да објавуваат мали ажурирања со новости во апликацијата „Телеграм“ и дека во тој процес корегираат или решаваат можни нарушувања на безбедноста за да се избегнат овој вид напади. Навистина Телеграма прави важен јаз меѓу корисниците и малку по малку добива во функциите и се користи за покривање на потребите на сите. 

Ако ви требаат повеќе информации во врска со ова ажурирање на верзијата 1.71 или сакате повеќе детали за каква било можност во врска со апликацијата, можете да пристапите Телеграм.org каде ќе ги најдете сите што ви требаат. Запомнете дека можете рачно да пристапите до оваа нова верзија ако не ја прескокнавте автоматски преку менито на > Продавница за апликации или директно од примената на Mac App Store> Новости и ажурирајте ја вашата апликација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Аберинги dijo

  Добра работа. Благодарам

 2.   Гери dijo

  Апликација Буена