Telegram Lite се ажурира со додавање на интересни функционалности

телеграма лајт

Апликацијата за телеграмски пораки стана А. фантастична алтернатива на семоќниот WhatsApp во голема мера благодарение на занемарувањето на оваа платформа кога станува збор за додавање нови функции. Но, исто така, една од работите што ја направи толку популарна се каналите и разговорите со ограничување од 200.000 корисници.

Ако зборуваме за Telegram за Mac, мора да зборуваме за две апликации: Телеграма и Телеграм Лајт. Додека Telegram може да се смета за macOS верзија на онаа што е достапна на iOS, Telegram Lite оди на друг начин, иако исто така обично ги прима повеќето функции што се наоѓаат на iOS.

Телеграм Лајт е наменет за една од најголемите функционалности на телеграмот: заедници, идеална апликација за управување со големи заедници на корисници. Со лансирањето на најновото ажурирање, Telegram Lite ни овозможува да објавуваме пораки, да отвораме пораки на посебни страници, да креираме списоци за репродукција ...

телеграма лајт

Што има ново во верзијата 2.4.7 на Telegram Lite

 • По ова ажурирање, Телеграм ни овозможува да објавуваме неколку пораки во кој било разговор, вклучително и разговори помеѓу двајца корисници.
 • Движете се помеѓу објавените пораки или отворете ги на посебна страница преку горната лента на апликацијата.
 • Тоа ни овозможува да креираме плејлисти со испраќање на повеќе аудио записи преку кој било разговор.
 • Исто така, ни овозможува да испраќаме повеќе датотеки како албум во меур за разговор.
 • Како што е вообичаено во секое ново ажурирање, вклучени се и нови емотикони. Овој пат тоа е емоџи на машина слот машина преку текстот „емотикони: машина за слот“ без наводници. Ова е идеално за да го споделите во секој разговор и да проверите дали имаме среќа.

За да уживаме во Telegram Lite, нашиот тим мора да биде управуван од macOS 10.12 или повисок и 64-битен процесор. Апликацијата е достапна за преземање целосно бесплатно и е преведена на шпански јазик.

Телеграм Лајт (врска со AppStore)
Телеграм Лајтслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.