Телеграмата за Mac е ажурирана за да ги добие каналите

телеграма-мак

Беше изненадувачки што беше потребно толку време да се поврзе ажурирање за да се започне новата опција за додавање канали, да Телеграмот веќе беше компатибилен со OS X El Capitan пред да ја види светлината ...

Сигурно многумина од вас веќе ја знаат оваа опција достапна во апликацијата за iOS уреди и други оперативни системи. Сега оваа нова опција доаѓа кај Мек и очигледно во Јас сум од Мек, создадовме сопствен канал, од тука ја користиме можноста да покани ги сите да се придружат на групата и видете од прва рака што се готви внатре.

Од друга страна, покрај додавањето на каналите во ова верзија 1.90 на Телеграм за Mac, програмерите поправија и некои помали грешки и грешки од претходната верзија на апликацијата за пораки.

телеграма

Кои се всушност телеграмските канали?

Па во основа станува збор за еден вид „огласна табла“ во која ќе видиме сè што додаваат администраторите на Јас сум од Мак во форма на линк или новости поврзани со светот на Мек. Многумина од вас прашуваат дали е можно да имате разговори или разговор, не е можно да разговор, тоа не е група во онаа за која зборуваат неколку луѓе.

На кратко, она што го гледаме е дека Телеграм го поставува трендот и благодарение на многуте корисници кои веќе ја користат апликацијата иПродолжува да дава новини и подобрувања тоа може да биде интересно, како што се овие канали на кои можеме да собираме и прегледуваме информации на побрз и полесен начин.

Дали се пријавувате за нашиот телеграмски канал? Сите сте поканети!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.