Улица на бес 4, тепање како старите

Улица на бес 4

Ако сте почнале да чешлате по сива коса или сакате да уживате во класични игри, главно од типот beat'm up, повеќе од веројатно е дека сте играле една од различните титули на добро познатата Улица на бес, наслов што минатата година ја доби четвртата верзија: Street of Rage 4.

SEGA ја лансираше минатата година Street of Rage 4, класика што rСеќавајќи се на најпознатата биолошка трилогија на сите времиња за својата механика и музика, музика под влијание на електронскиот танц. Оваа нова верзија го продолжува патот на трите претходни наслови, но со нова механика, нова рачно нацртана графика и фантастичен саундтрак.

Меѓу ликовите со кои располагаме ги наоѓаме Аксел, Блејз, Чери, Флојд и Адам, секој со различни вештини кои се собираат за чистење на улицитеНа Покрај класичните движења, оваа нова верзија вклучува нови движења и нови музички теми што ќе н придружуваат за време на нашите задачи за чистење, дистрибуирајќи огревно дрво.

Барања за улица на бес

За да можете да уживате во овој наслов, потребната минимална опрема е Mac со процесор Intel Core 2 Duo / AMD Phenom II X4 965 (се препорачува Intel Core i5), придружено со 4 GB RAM меморија (Препорачани 8 GB) и графичка NVIDIA GeForce GTS 250 заедно со 8 GB простор за складирање.

Минималната верзија на macOS за да можете да го инсталирате и уживате во овој наслов е OS X 10.9 Маверикс или повисокНа Улица на бесот 4 е достапен преку Steam за 24,99 евраНа За жал, Mr. X Nightmare DLC е достапен само за Windows.

За жал не е достапно на продавницата за апликации MacИако работата на Steam е иста како оваа, бидејќи откако ќе купите наслов, не треба да го преземате, тој секогаш ќе биде поврзан со вашата сметка и можете да го преземете кога сакате.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)