Final Cut Pro X, Motion и компресорот добиваат мала надградба со подобрувања во работењето и поправени грешки

Конечно ажурирање на кратенки-osx-0

Професионален софтвер за уредување видео на Apple, Final Cut Pro X само што добив ажурирање дека испратете ја верзијата до 10.2.2, во него можеме да видиме како се решени неколку грешки, покрај тоа што донесоа неколку нови карактеристики, покрај подобрувањето на перформансите и стабилноста.

Ажурирањето додава природна поддршка за формати на датотеки Sony XAVC-L и Panasonic AVC-Intra 4: 4: 4, воведува испреплетен извоз на видео H.264 и им овозможува на корисниците да увезуваат 8-битни видео датотеки на Canon XF-AVC со помош на приклучокот на Canon.

Конечно ажурирање на кратенки-osx-1

Тогаш ви ги оставам сите новости за ова „ситно“ ажурирање Final Cut Pro X

 • Вклучува природна поддршка за Sony XAVC-L и Panasonic AVC-Intra 4: 4: 4 до 4K резолуција.
 • Ви овозможува да увезувате 8-битни видео датотеки на Canon XF-AVC со модулот Canon.
 • Извоз на видео испреплетено H.264.
 • Системите за управување со компоненти може да вклучуваат резервна датотека во библиотеката при споделување од Final Cut Pro.
 • Ги поправа грешките при рендерирање што можат да се појават при користење рефлектирачки материјали со 3Д текст.
 • Ја подобрува стабилноста при промена на 3Д текстуални материјали со објавени параметри.
 • Ги подобрува перформансите при вчитување на стилови на текст.
 • Шаблони за наслови на движење со објавени параметри за распоред на текст сега правилно извезуваат.
 • Решава проблем што предизвика 3D-текст да се појави мрачен по рендерирањето.
 • Решавајте проблеми со времето за некои анимирани ефекти.

Во врска со Motion, вестите се следниве во верзија 5.2.2:

 • Ги поправа грешките при рендерирање што можат да се појават при користење рефлектирачки материјали со 3Д текст.
 • Ја подобрува стабилноста при промена на 3Д текстуални материјали со објавени параметри.
 • Ги подобрува перформансите при вчитување на стилови на текст.
 • Шаблони за наслови на движење со објавени параметри за распоред на текст сега правилно извезуваат.
 • Решава проблем што предизвика 3D-текст да се појави мрачен по рендерирањето.

Конечно, компресорот исто така доби некои ажурирања во својата верзија 4.2.1:

 • Поправа грешка што се појави при миграција на корисничка сметка во друг систем.
 • Ја враќа употребата на маркери за поставување на I-рамка во извозот на H.264.
 • Извоз на испреплетени датотеки H.264.
 • Ја подобрува синхронизацијата на видеото и аудио-преводот.

Од друга страна, и Final Cut Pro X, како Motion и компресор ги добија своите последни важни промени во април 2015 година, додавање нови функции за графика во движење и подобрувања за забрзување на уредувањето на видеото.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.