Фокусирајте се на она што е важно со DeskCover, бесплатно за ограничено време

Кога станува збор за работа со многу апликации заедно, најверојатно ќе завршиме малку луди, бидејќи не знаеме која апликација треба да ја отвориме или на која треба да одиме во тој момент. Исто така, ако имаме биро полно со документи, конфузијата што може да се генерира е капитал.

DeskCover е едноставна апликација која ни овозможува да ја затемниме позадината на работната површина да се фокусираме само на апликациите што сме ги отвориле во тоа време, така што нашето внимание е секогаш ќе се фокусира на апликацијата на која работиме, елиминирање на сите други одвлекување на вниманието.

Но DeskCover не само што се фокусира на затемнување на работната површина на нашиот Mac за да можеме да се фокусираме на апликациите што навистина се важни, туку исто така ни овозможува да користиме друга функција што ни доаѓа одлично ако работиме со две апликации заедно, но тие не се достапни на поделениот екран.

Благодарение на Изолираната функција, ако ги имаме, на пример, клиентот за е-пошта и прелистувачот Сафари отворен и на иста работна површина, секогаш кога ќе користиме една од двете апликации, делумно ќе го прикријат другиот, како што можеме да видиме на сликата што ја предводи оваа статија, на овој начин ќе избегнеме какво било одвлекување на вниманието.

Друга од функциите што ни ги нуди оваа апликација, ни овозможува визуелно да го отстраниме секој документ што се наоѓа на работната површина на нашиот Mac, идеална функција што работиме со неколку документи истовремено додека подготвуваме проект, но сакаме да ги скриеме од погледот на секој што може да има визуелен пристап до нашиот Mac.

DeskCover има редовна цена во Mac App Store од 4,99 евра, но за ограничено време, можеме да го преземеме целосно бесплатно преку врската што ја оставам на крајот од овој напис. Со цел правилно уживање во оваа одлика, DeskCover бара macOS 10.10 или понова верзија и 64-битен процесор.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлос dijo

  Објавено во 19:00 и 19:28 часот, апликацијата повеќе не е бесплатна. Дали некогаш?

  1.    Игнасио Сала dijo

   Не е достапно? Наместо да критикувате дека апликацијата никогаш не била бесплатна, можеби ќе беше подобро да ја пријавите грешката што ја покажа, бидејќи приклучокот што го прикажува Апликацијата не работи правилно.
   Веќе е фиксиран и како што можете да видите, апликацијата е сè уште достапна бесплатно.