Функцијата EKG ќе биде достапна во watchOS 5.1.2

Apple веќе објави за време на презентацијата на новата Apple Watch Series 4 дека функцијата на електрокардиограм ќе биде достапна кон крајот на оваа година. Во оваа прилика компанијата се чини „изгуби“ документ до кој имаа пристап познатите медиуми MacRumors и во кој е објаснето дека Функцијата ЕКГ ќе биде достапна во следната верзија на watchOS 5.1.2.

Во отсуство на официјална потврда од „Епл“, за која не веруваме дека потврдува, ја имаме третата бета верзија на овој ОС во рацете на развивачите и затоа се очекува конечната верзија да биде објавена за неколку недели. Не сме сигурни колку бета верзии ќе бидат објавени пред официјалната верзија, но не очекуваме дека ќе има многу со оглед на тоа дека декември ќе се појави и доколку нема проблеми од кој било вид, оваа функција ќе биде активна пред крајот на годината.

Соединетите држави ќе бидат првите кои ќе ја добијат оваа одлика, исто така Ограничено на новите модели на Apple Watch, Серија 4. И покрај ова, се чини дека со едноставна промена на регионот на уредот, оваа функција може да работи ширум светот, бидејќи е функција што го активира хардверот што го носи целиот Apple Watch Series 4 и затоа би било логично да биде така. Претходните модели на Apple Watch се изоставени од функцијата бидејќи тоа е нешто што е вметнато во дигиталната круна на Apple Watch Series 4.

Се надеваме дека истекувањето што ни беше објавено од веб-страницата MacRumors е целосно точно и наскоро ќе ја имаме оваа нова верзија на watchOS 5.1.2 достапна за сите корисници. Во следните недели со лансирање на нови бета-верзии за програмерите следната semanas ќе видиме дали ова е потврдено и тогаш објавувањето на финалната верзија едноставно ќе недостасува.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.