Духовни вокери: Проклетство на вештерката чемпрес, бесплатно за ограничено време

Момците од Г5 се практично единствените кои ни нудат графички авантури како оние од минатите години, иако со поинаков допир отколку што бевме навикнати. Пред неколку часа објавив друга статија во која зборував графичка авантура како старите, паркот Тимблвид, во најчистиот стил на Манијак Менсион, островот Мајмун, сагата Лари. Инвеститорот Г5 ни нуди слични графички авении, но без да ни ја понуди истата суштина, но како што вели поговорката: во отсуство на леб, тие се добри колачи. Овој развивач ни нуди голем број апликации од овој тип, сите фокусирани на мистеријата. Денес зборуваме за Духовни вокери: Проклетството на вештерката чемпрес, апликација која Има редовна цена од 6,99 евра но за ограничено време можеме да го преземеме бесплатно.

Во Духовни патници: Проклетство на вештерката чемпрес ја наоѓаме приказната за фантазијата за планинари, која напаѓа и живее во шумата. Мерилин и група пријатели тргнуваат на пат за истражување и забава, но патувањето е комплицирано кога еден од пријателите претрпува повреда, бидејќи за да преживеат ќе мора да патуваат помеѓу времиња и димензии за да ја надминат старата клетва и да ги спасат сите душите на невините. За да го направиме ова, ќе треба да им помогнеме да ги решат различните загатки додека истражуваме свет на изгубени души и духови.

Карактеристики на Духовните вокери: Проклетство на вештерката чемпрес

 • Во текот на целата игра ќе мора да надминеме 32 спектакуларни сцени со голем број скриени предмети.
 • 20 се загатките што ќе ги најдеме на патот кон спасението.
 • 3Д-графиката, присутна во оваа игра, ни нуди волшебна и застрашувачка атмосфера.

Детали за Духовни шетачи: Проклетство на вештерката чемпрес

 • Достапно на шпански, како и на англиски, француски, германски, португалски, руски, корејски ...
 • Големина: 327 MB
 • Бара macOS 10.9 или подоцна.
 • Се препорачува за возраст од 9 и повеќе години. Spi

Оваа игра е исто така достапна за преземање во својата верзија за iPhone и iPad.

Духовни вокери: Проклетството на вештерката чемпрес за iPad:

Духовни вокери: Проклетството на вештерката чемпрес за iPhone и iPod Touch:


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.