Шефот на Apple Music ќе биде шеф на Beats

Иднина на Битс шеф

Apple продолжува да се обложува на компанијата Beats. Не само со нови производи што ги пушта на продажба секоја година, туку и се обврзува да создаде нови модели кои ги подобруваат претходните. FCC неодамна даде одобрение за пуштање во продажба на нови безжични модели. Друга информација што нè известува за интересот на Apple за оваа компанија е дека наскоро ќе се земе здраво за готово дека сегашниот претседател на Apple Music ќе биде Претседател на компанијата специјализиран за слушалки.

Оливер Шусер ќе биде новиот претседател на Битс

Следниот 30 април сегашниот претседател на Битс, мора да скокне брод. Кандидатот да биде нов претседател е одличен познаник на Apple. Оливер Шусер, сегашниот претседател на „Епл музика“, ќе биде тој што ќе го предводи бродот „Битс“. Американската компанија сè уште нема потврдено ништо во врска со ова, но познато е дека во следните неколку дена Еди Кју, потпретседател на Софтвер и Интернет услуги на „Епл“, ќе ги соопшти вестите до сите заинтересирани страни.

Сепак, од страна на Битс ако имало потврда за тоа.

Портпарол на компанијата потврди за CNET дека Шусер ќе го предводи Битс по заминувањето на Вуд на 30 април. Шусер, исто така, ќе продолжи да работи со Apple Music и меѓународна содржина, информирајќи го Кју. Консолидацијата е еден вид Доаѓам дома во „Епл музика“, што беше изградено на 'рбетот на услугата за стриминг Бит музика што постоеше порано.

El Оливер потпишува Тоа е успех во секое правило, бидејќи бидејќи тој ја режираше „Епл музика“, пред една година, Apple Music постигна стабилен раст под негово водство. Тој е подеднакво страствен за градење силна и соработка култура со неговиот тим.

Промената ќе биде направена среде глобалната пандемија, може да мислиме дека не идеално време, но колку побрзо започнете да ја преземате одговорноста за новата компанија, толку подобро. Следејќи ја шпанската изрека: „не оставајте за утре она што можете да го направите денес“


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.