Apple Pay официјално пристигнува за клиентите на CaixaBank и Imaginbank!

Имаме среќа затоа што пред крајот на годината клиентите на CaixaBank и Imaginbank ќе имаат можност да користат Apple Pay за своите набавки со сите компатибилни уреди. По официјалната потврда на субјектот пред неколку месеци во која беше официјализирана имплементацијата на оваа услуга за нејзините клиенти на крајот на 2017 година, денес неговото лансирање е потврдено и сега е можно да додадете картички за плаќање со Apple Pay.

Значи, сите клиенти на CaixaBank и Imaginbank сега можат да започнат да ги внесуваат своите кредитни картички во апликацијата Паричник и да го користат овој начин на плаќање. Ова е многу добра вест за милиони клиенти што субјектот ги има во нашата земја, y официјално станува втора банка по Сантандер што ја нуди оваа услуга за плаќање.

Несомнено, многу клиенти на други субјекти сега многу позитивно ја гледаат „брзината“ со која се најавува пристигнувањето на плаќањето преку Apple Pay за клиентите во Ла Каикса кои го виделе официјално соопштение за печатот ова исто лето и тие веќе ја имаат на располагање услугата. Ова значи дека вратата се отвора за останатите субјекти веднаш.

Во оваа смисла, потребно е клиентите да имаат ImaginBank (како што може да се види на сликата снимена од нашиот колега Мигел) или CaixaBank. Чекорите на останатите субјекти треба да бидат веднаш, а преговорите со „Епл“ за спроведување на овој безбеден, брз и ефикасен начин на плаќање треба да бидат брзи и особено сега кога две од големите банки веќе ја нудат оваа услуга.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.