Apple ја воскреснува серијата „Неверојатни приказни“ на Стивен Спилберг

Ако имате неколку години, веројатно серијата за Неверојатни приказни ви е позната. Неверојатни приказни, Неверојатни приказни на англиски јазик и Неверојатни приказни во Латинска Америка, беше серија на Ен-Би-Си емитувана помеѓу 1985 и 1987 година под диригентската палка на Стивен Спилберг. Како што објави „Волстрит журнал“, „Епл“ постигнал договор со оригиналната продукциска куќа „Амблин телевизија“ и со „Ен-Би-Си универзал“ за воскреснување на серијата „Неверојатни приказни“, серија каде работеа некои од највлијателните актери и режисери во последните неколку години. Засега, првата сезона ќе се состои од 10 епизоди и ќе има буџет од 5 милиони долари.

Момците на Купертино планираат да вложат повеќе од 1.000 милијарда долари во оригинална аудиовизуелна содржина во стилот на Нетфликс, а новата сезона на Неверојатни приказни ќе биде одличен почеток. Во годините што траеја оваа фантастична серија, Неверојатни приказни собраа многу позитивни критики и за тоа му дозволи да освои 5 награди Еми, од дванаесетте номинации што ги доби. Во моментов и додека нема официјална потврда, не знаеме дали Стивен Спилберг ќе стои зад производството.

Според Entertainment Weekly, извршен продуцент ќе биде Брајан Фулер заедно со Дерил Френк и astастин Фелви. Едно од последните дела на Брајан Фулер е фантастичната серија Ханибал покрај адаптацијата на романот Американски богови во моментов се емитува преку Amazon Prime. Ennенифер Салке, претседателка на NBC Enternainment изјавува:

Прекрасно е да се обединиме со нашите колеги Зак и ејми во новите канцеларии на „Епл“. Сакаме да бидеме во првите редови на инвестициите на „Епл“ и не можеме да смислиме подобар имот од саканата франшиза на Спилберг „Неверојатни приказни“ со генијалниот Брајан Фулер.

Во моментов не знаеме кога оваа трета сезона на Неверојатни приказни ќе пристигне на Apple Music, каде што ќе се емитува исклучиво, но имајќи ја предвид парсименталноста на Apple во овој поглед, можеме безбедно да почекаме неколку години додека серијата не ја види светлината.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.