Apple го издава OS X El Capitan 10.11 Beta 5 на програмерите

OS X El Capitan-причини-0

Apple објавува уште една бета верзија на OS X El Capitan за програмери запишани во Програма за развој на Mac а тоа пак значи уште една бета верзија за конечната верзија да стигне до нас. Ова е петта бета верзија на системот што постепено созрева и тоа значи мала еволуција на OS X Yosemite, овој пат со изградбата 15A235d и чиј главен поттик е корекција на грешките пронајдени во претходните бета-верзии.

За пристап до преземањето ако сте регистрирани како развивач на Mac, можете да го најдете директно во табот за ажурирања од продавницата за апликации во Mac »> App Store…> Ажурирања» е потребно за да го рестартирате компјутерот откако ќе се инсталира ажурирањето.

OS X El Capitan- бета 5-0

 

Како што се случува во последно време со сите објавени бета верзии, оваа верзија е достапен за моментот и исклучиво за оние корисници кои учествуваат во програмата за развивачи на Mac, оставајќи ги корисниците (бета-тестери) запишани во јавната бета програма, иако може да биде објавена подоцна бидејќи тоа често се менува од еден на друг ден и на овој начин јавната бета верзија се совпаѓа со онаа што ја поседуваат програмерите, истиот систем а приори иако идентификацијата на бета-верзијата е различна.

Исто така, мислам дека е погодно да се запамети дека OS X El Capitan 10.11 ин неговата финална верзија ќе пристигне оваа есен и дека има за цел да ја зголеми брзината и стабилноста на OS X Yosemite со додавање на некои важни подобрувања и во безбедноста и во новите карактеристики што го прават овој „нов“ OS X зрел систем.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Микел dijo

  Многу се подобри, грешки во лентата за пронаоѓање, брзината ... вистината е дека работи доста добро, многу подобро од Бета 4

 2.   Рафа dijo

  Здраво, некој има проблеми со оваа бета верзија и отворена канцеларија. Се урива кога користам Excel
  И во 4 и во 5

 3.   Рафа dijo

  Паѓа во Excel што сакав да кажам