Apple инвестира во создавање содржина надвор од американските граници со ayеј Хант

Серија лов

Apple има намера да започне со креирање специфична содржина за другите делови на светот. Со идејата за прилагодување на своите реклами и аудиовизуелна и маркетинг содржина што е можно повеќе, американската компанија со седиште во Купертино разви посебен план со намера да потроши дел од својот буџет за аудиовизуелен развој во странство.

Според последните извештаи, Apple го избра поранешниот креативен директор на Канал 4, Ayеј Хант, за развој на видео креативен тим во Европа.

Серија „Еди Кју“

Хант ќе формира меѓународен тим за развој, кој работи под сенката на главните офицери за содржина Jamејми Ерлихт и Зак Ван Амбург., како што е собрано Различни. Како директор на Канал 4, Хант беше познат по претставите «Црно огледало» y „Луѓе“, а пред тоа тој работеше за BBC One, надгледувајќи разни програми.

Во текот на изминатиот јуни, извршната власт го напушти Канал 4 среде административно реструктуирање и, наводно, бил кандидат за неколку позиции на високо ниво во САД. Ф.Конечно, ќе започне со „Епл“ во јануари 2018 година, па според информациите со кои се работи досега, ќе можете да продолжите да живеете во Лондон.

А. инвестиција од јаболко од околу 1000 милијарда долари во текот на следната година во оригинално програмирање. Чекорите што треба да се следат се јасни: стилски серии „Breaking Bad“ o "Игра на тронови".

Затоа, „Епл“ сака да ги трансформира најновите нискобуџетни продукции, како што се „Планета на апликациите“ или „Карпул караоке“, во ексклузивни серии, и кои се натпреваруваат со серии на компании за производство како што се Netflix o HBO. Затоа, се подразбира дека од следната година, сериите исто така ќе престанат да се емитуваат исклучиво на Apple Music.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.