14 бесплатни игри со Mac за да го направите карантинот поподнослив

Бесплатни игри за Mac

Не само Epic Games Store, Steam и Mac App Store можат корисниците на Mac да живеат, кога сакаме да уживаме во игрите. Платформата GOG е уште една од различните веб-страници за видео игри кои исто така мора да ги земеме предвид, не само да наоѓаме понуди во игрите, туку и да ги искористиме зделки што всушност ги нудите бесплатно.

Момците на GOG ставија на располагање голем број игри и за компјутер и за Mac и уреди управувани од Linux. Бројот на наслови што се компатибилни со нашиот Mac е намален на четиринаесет, што не е ниту толку лошо. Повеќето игри се стратегија, играње улоги и авантура.

За да ги искористиме игрите што момците GOG ги ставија на располагање, ние само треба отворете сметка на веб-страницата на ГОГ. На овој начин, сите наслови што ги купуваме или ги искористуваме на понудата, ќе останат поврзани со нашата сметка и ќе можеме да ја преземеме кога сакаме, иако оваа пригода е идеална за да им се даде шанса.

Бесплатни игри за Mac

 • Акалабет: Светот на пропаста
 • Пет на украдено небо
 • Био закана
 • КЕЈН
 • Борба на кралицата Амазон
 • Jimим од џунглата: Комплетна трилогија
 • Легенда на чуварите: Пролог
 • Господа од полноќ
 • Наведуваш за искушувачот
 • преоптоварување
 • Sunrider: Маска на Аркадиј
 • Тинејџер
 • Тиријан 2000 година
 • Последна 4-та потрага на Аватар

Откако ќе ја креираме сметката, само мораме притиснете ја оваа врска да одиме во делот на мрежата каде што можеме да ги најдеме 14-те наслови за Mac кои ни нуди бесплатно.

За да ги поврземе со нашата сметка, само треба да го бараме насловот и да кликнеме на копчето Бесплатно. Следно и за да го завршиме процесот на купување, треба да кликнеме на количката, сместена во горниот десен агол и да кликнеме на Одјавување. Не мора да внесуваме никаков вид на плаќање. Оваа понуда е достапна за ограничено време, До 30 април.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.