2018 година во Apple може да донесе новости за секого

Од овој блог, во кој секојдневно зборуваме за сè што има врска со Мек, невозможно е да не се посвети статија на одраз што, вистина или не, може да направи светот на Мек за кој знаеме дека сега се менува во 2018 година .

Јасно е дека ако Крег Федериги му рекол на следбеник на мрежите дека нема да се одржи друг настан за остатокот од 2017 година, тоа е дека последниот главен во кои беа претставени новите iPhone-и, новиот Apple TV 4K, новиот AirPods со индукциско куќиште и новиот Apple Watch Series 3 LTE, се последните од 2017 година.

Како што веќе знаете, Apple не навикна секогаш да одржуваме настан во септември за презентација на нови iPhone и во октомври поскромен секундарен настан во кој беа презентирани вестите од светот на Mac и macOS. Оваа година работите се променија и иако минатата година во ова време Apple ни го покажа новиот MacBook Pro Retina со TouchBar меѓу другите производи како што е iMac Pro кој наскоро ќе се најде во продажбаСе чини дека оваа година работите нема да се променат многу повеќе од она што веќе го знаеме денес.

Сега, сето ова заедно со фактот дека самиот Тим ​​Кук рече дека Mac mini не умрел за Apple нè тера да мислиме дека оние од Купертино завршуваат со подготовка на нешто многу големо што сè уште не можат да го откријат. Ова е причината зошто одлучија дека нема да има повеќе Кјноти оваа година. Со производите што треба да излезат, ова се HomePod, iPhone X и iMac Pro, заедно со она што е веќе на пазарот, тие имаат повеќе од запечатена Божиќна сезона и тука треба да ги здружат силите.

Како и да е, на многу форуми се зборува дека Apple ќе зададе нов удар на масата што се однесува до концептот на Mac, и десктоп и преносен. Можеби тие дизајнираат свои процесори што ги прават апликациите на постојните програмери да продолжат да функционираат без да зависат толку многу од Интел, компанија што го одложи лансирањето на нови модели на Mac. Ние веруваме дека од Купертино тие се уморни од тоа да мора да зависат од трети страни за да можат да лансираат вести и да земат предвид дека денес програмерите гледаат иднина за платформата на Apple, проблемите што постоеле во времето на PowerPC не постојат .

Тоа рече, бидејќи сум од Мек, сигурни сме дека ќе има многу важен напредок во однос на компјутерите на Епл. Индикациите укажуваат на фактот дека системите iOS и macOS ќе се спојат и дека нема да биде во смисла дека macOS станува iOS, но дека iOS се подобрува кон macOS. Сето ова заедно со фактот дека Apple Pencil е производ што треба да го затвори екосистемот работејќи со Mac и iPhone., гласините кои веќе кружат низ мрежата, ја прават 2018 година можна година на светот на Мек.

Дали некогаш сте застанале да мислите дека trackpad-от на новите 13 и 15-инчни MacBook Pro има огромна големина? Можеби е површина погодна за употреба на Apple Pencil?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Erica dijo

  Добра ноќ:
  Aboutе купам MacBook Air (2017). Употребата што ќе и ја дадам е многу едноставна, во сурфање по мрежата и проверка на мојата пошта.
  Дали знаете дали се точни гласините дека тие ќе го прекинат?
  Или каков тип на Мек би ми препорачал да купам?
  Претходно ви благодарам многу