24-инчниот iMac со рок на испорака до 28 декември

iMac M1 Пинк

Тие не ги следат датумите на испорака во Apple. За неколку недели или дури се осмелувам да кажам месеци, Недостигот на компоненти расте во технолошки производи од секаков вид (и пошироко) за во Apple како што е евидентно да не избегаат од него.

24-инчните iMac обично од нивното пристигнување уживаат прилично стабилни залихи без да бидат ни добри, но во последниве недели тоа значително се намалува додека не стигна на локацијата на која се денес. Новите 24-инчни модели на iMac се очекува да бидат испорачани на 28 декември и не, тоа не е првоаприлска шега...

Повеќе од еден месец за испорака на основен 24-инчен iMac

Временскиот период што треба да го чекаме во моментов, почнувајќи од 25 ноември 2021 година, ако сакаме да купиме „основен“ 24-инчен iMac е повеќе од еден месец. Кога ги избираме основните модели, го имаме ова време за испорака и Смешното е што ако ја конфигурираме опремата по наша мерка, можеме да ја набавиме опремата една недела претходно. Навистина е љубопитно и иако времето на чекање е слично и во двата случаи (една недела помалку ако ја додадеме нашата сопствена конфигурација), пократкото чекање значи дека побарувачката е многу поголема кај основните модели на овие нови iMac.

Како и да е, можно е тоа iMac претставен минатиот мај немојте да ги враќате залихите овие недели, па во случај да мора да се вклучите во купувањето на една од нив од потреба, направете го тоа наскоро и се вооружуваш со трпение додека не добиеш. Можеби штом ќе се изврши нарачката, времето на испорака се менува на подобро или не.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.