88 Шаблони за страници за создавање на совршена биографија

Кога креирате документ од нула, веројатно е дека ако не сме многу заинтересирани за дизајнирање, ќе нè чини ужаси да започнеме да пишуваме еден збор. За среќа, можеме да искористиме шаблони за да започнеме да добиваме идеја за тоа што ни треба. Шаблоните ни овозможуваат да ги модифицираме сите аспекти на документот, персонализирајќи ги како да се наши. Иако Microsoft Word е најдобрата апликација достапна на пазарот и со кој можеме да креираме секаков вид документ, Apple Pages е исто така вистинска алтернатива, особено сега кога е целосно бесплатна за сите корисници кои имаат Apple ID.

Кога станува збор за правење биографија, а тоа го кажува личност која видела многу низ целиот свој живот за мојата работа, мора да се има предвид дека станува збор за нудење на максимални информации во најмал можен простор, важни информации, па дека откако ќе одиме на интервју за работа можеме да ги прошириме податоците поврзани со нашето знаење и претходната работа. Покрај тоа, нејзината естетика мора да биде доволно привлечна за да може брзо да пристапи до сите информации без да мора да троши премногу време на нив.

Resume Mate - Шаблони за дизајн за Pages е совршено решение за потребите за создавање на совршена биографија. Оваа апликација ни нуди до 88 различни шаблони за квалитет, шаблони што можеме да ги прилагодиме во сите аспекти за да одговараат на потребите на сите корисници. Resume Mate - Шаблоните за дизајн според Pages имаат редовна цена од 4,99 евра, но за ограничено време можеме да го преземеме бесплатно. Потребен е macOS 10.10 или понов и 64-битен процесор. Просторот потребен за инсталирање на оваа апликација е 180 MB и можеме да го преземеме преку следниот линк.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Никола dijo

    Отстранети се, има ли начин да ги набавиме сега? Ти благодарам многу

бул (точно)