9 индиции: Тајната на потокот на змија (целосна), бесплатна за ограничено време

9 индиции: тајната на потокот на змија

Игра загатка со мистерии 9 индиции: Тајната на потокот на змија (целосна), е тотално бесплатно за ограничено време на Mac App Store, претходно имаше цена од 6,99 €, затоа побрзај. Играта ќе се обиде да го спаси вашиот најдобар пријател и целото село од педесеттите години од страшна закана. Вашата најдобра пријателка, новинарка Хелен Хантер отпатува во приморскиот град Серпент Крик за да известува за фестивалот на змијата. Сега исчезнаили, и последната личност што ја повика на телефон беше ти.

Комо приватен паранормален истражувач, Хелен сакаше да истражуваш во некои застрашувачки откритија што таа ги направи. Тој те замоли веднаш да дојдеш. Првото нешто што ќе го видите кога ќе стигнете до Serpent Creek е змија како хуманоидно суштество.

Јасно е дека стравувањата на Хелен не беа неосновани. Се чини дека улиците на селото е преполно со змии, земјата се тресе од силни потреси, луѓето спијат и, како да не е доволно, никој не се сеќава на русокоса новинарка. Истражете мистериозни сцени и решете предизвикувачки загатки за да пронајдете траги за тоа што и се случило на Хелен. Откријте го злото што го зафати ова трошно село и Стоп за подлиот план за враќање на богот на змиите во нашиот свет!

 • 53 морничави сцени
 • 13 генијални загатки и мини-игри
 • Шест чудни ликови
 • 19 достигнувања за отклучување
 • Возбудлива приказна сместена во XNUMX-тите во Америка
 • Компатибилен центар за игри

Играта е достапна во: Англиски, француски, италијански, германски, Español, Португалски, португалски бразилски, руски, корејски, кинески, јапонски, полски.
* ЗАБЕЛЕШКА * Оваа игра е компатибилна само со фирмверот Mac OS 10.7.4+.

 • Категорија: Игри
 • Публика: 28 / 05 / 2014
 • Верзија: 1.0
 • Големина: 363 MB
 • јазици: Español, Германски, кинески, корејски, француски, англиски, италијански, јапонски, полски, португалски, руски
 • Развивач: G5 Забава АБ
 • компатибилност: OS X 10.7.4 или понов
Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.