Apple ја објави четвртата бета верзија за tvOS за програмерите

Епл-ТВ

Во пакетот за ажурирање што компанијата го спроведува периодичноApple денес објави нова бета верзија на претстојното ажурирање tvOS 11.1, исклучиво за програмерите.

Нешто помалку од една недела по лансирањето на третата бета верзија, компанијата со седиште во Купертино сега го лансира 4-от, што содржи голем број на подобрувања во безбедноста и перформансите, како и мали поправени грешки. Се чини дека нема нови функции вклучени во оваа бета-верзија 4.

Иако нема големи надворешни промени, Apple вели дека, за разлика од другите бета-верзии објавени денес, Ажурирањето се однесува на сериозна ранливост во WPA2 Wi-Fi стандардот што штити многу модерни мрежи Wi-Fi.

Четвртата бета верзија на Apple беше лансирана денес, нешто повеќе од еден месец по официјалното лансирање на tvOS 11, за време на презентацијата на почетокот на септември што се одржа во Калифорнија, САД.

tvOS 11 воведува карактеристики како целосна поддршка за AirPods, автоматско префрлување помеѓу светло и темно режим засновано на локално време, опции за синхронизација на почетниот екран дизајнирани да одржуваат синхронизирани повеќе телевизори итн.

Како и во претходните бета-верзии, Се чини дека првото големо ажурирање на оперативниот систем Apple TV не носи многу новости. Сепак, се очекуваат големи подобрувања во финалната верзија на Apple на tvOS 11.1.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.