Apple нуди специфична содржина за ограничени семејства

Apple TV +

Apple одлучи дека во текот на деновите, луѓето треба да бидат ограничени на дома застојот што го имаме, што е доволно, можеме да го потрошиме најдобро што можеме. За да го направите ова, тој внимателно избра а специфична содржина за семејства и деца. Во сите оддели на „Епл“ можеме да најдеме слична содржина, така што затворањето ќе се направи што е можно полесно.

Од Apple TV, до Apple Music, преку делот Подкасти и книги. Да видиме кои се тие содржини од што можеме да уживаме.

Внимателно курирана содржина од Apple за семејства во карантин

Со проклетиот коронавирус кој владее низ целиот свет, луѓето се наоѓаат затворени дома за да не може да нè најде. Тоа е како криенка, но во формат на филм од научна фантастика. Додека ние остануваме безбедни дома можеме да уживаме во многу мултимедијални содржини.

Тие само лансирање Дизни + и сигурно, барем, првите седум дена ќе ги користат многу луѓе. Но, Apple има и специфична содржина за семејствата се справат со оваа принудна затвор.

Специфична содржина за семејства во Apple

Apple TV

Апликацијата Apple TV, има картичка Деца достапно што сортира ТВ-емисии и содржина според возраста, плус има голем број детски емисии на „Епл ТВ +“, вклучувајќи ги „Снупи во вселената“, „Помошници“ и „Духовник“.

Apple Music и содржина за семејства

Епл Музика

На Apple Music, експертите составија голем број на плејлисти и радио станици насочени кон деца и семејства, наведени подолу.

 • Семеен поп
 • Семејна танц партија
 • Танцувачка забава за деца
 • Најважно од Дизни
 • Најважен за приспивна песна
 • За децата
 • Кул детско радио
 • Музичко радио на каналот Дизни
 • Радио за деца Боп

подкасти

Apple Podcasts претставува серија од подкасти дизајнирани за децакако што се „Земи паметен, остани паметен“ и „Приказни и авантури“.

Епл книги

Како што објави „Епл“ на почетокот на овој месец, апликацијата „Епл книги“ исто така има голем број на бесплатни книги и аудио книги што се наменети за деца, вклучувајќи ги „Вини Пу“, „Тајната градина“, „Класици на улица сусам“ и многу повеќе.

App Store

Многу апликации да бидат направете бесплатни или отстранете реклами па децата можат да учат, да вежбаат, па дури и да медитираат.

 • Кинеду - Апликација за развој на бебе што е бесплатна до 15 април.
 • Еп - Нуди повеќе од 35.000 е-книги, аудио-книги, видеа и повеќе за деца од 12 години и под. Бесплатно до крајот на учебната година.
 • Кахот! - Апликацијата за учење и тривијални игри Кахут ја нуди својата премиум верзија бесплатно. Овозможува корисниците да креираат квизови за вежбање за да научат нова содржина.
 • GoNoodle - Апликација за фитнес за деца, GoNoodle нуди содржина без реклами.
 • Космички деца - Cosmic Kids е бесплатна апликација која нуди јога рутини за деца.
 • Кан академија - Бесплатна апликација која нуди часови по математика, природни науки, историја, економија и многу повеќе.
 • Квизлет - Овозможува студентите да учат и вежбаат она што го учат создавајќи свои флеш-картички.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.