Apple следната година ќе продаде 30 милиони AirPods

Изгубени AirPods како да ги најдете

Презентацијата на AirPods во Keynote во септември минатата година беше изненадување, едно од оние на кои Епл нè навикна пред неколку години, бидејќи неколку дена претходно протече вест за можен развој на безжични слушалки од ваков вид. Apple одлучи официјално да ги претстави пред да протечат сликите, нешто на што се навикна, бидејќи во последниот главен го најави и HomePod, уред кој нема да стигне на пазарот до крајот на годината, со малку среќа, како AirPower, безжичен полнач што овозможува полнење и на iPhone, на Apple Watch и на AirPods кутијата заедно.

Во моментов достапноста на AirPods е помеѓу еден и три дена, достапноста што траеше скоро 8 месеци е да се стабилизира, бидејќи во текот на првите 8 месеци, достапноста не падна под 6 недели. И покрај достапноста, според Артур Лиао, аналитичар во „Фубон секјурити“, „Епл“ оваа година успеа да продаде околу 20 милиони единици, бројка што ќе се зголеми на 30 милиони единици следната година, според истиот аналитичар.

Нови функции на HomePod откриени од Инвеститорот

Враќајќи се на темата на HomePod, ова паметен звучник што ќе го прилагоди звукот во просторијата каде што се наоѓаПрвично ќе биде објавен во САД, Велика Британија и Австралија, за наскоро да се прошири во останатите земји. Се чини дека сè укажува на тоа дека фирмата Инвентек е одговорна за производство, со месечно производство од 50.000 XNUMX единици.

Намерата на Apple, според истиот аналитичар, е да продаде повеќе од 4 милиони единици на HomePod во овие три земји во текот на нејзината прва година на лансирање, проценки кои изгледаат премногу оптимистички со оглед на тоа што овој уред сè уште не е официјално претставен и дека во моментот Apple не сакаше, или не можеше, да ги разјасни сите функции што овој звучник ни ги нуди паметни Јаболко.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.