Apple ја издаде втората бета верзија на OS X El Capitan 10.11.1 за програмерите

OS X 10.11.1-El capitan-бета-0

На само неколку часа сме од официјалното лансирање на OS X El Capitan (утре во 19:10.11.1 часот во Шпанија) во неговата прва верзија и Apple штотуку ја лансираше втората бета верзија на El Capitan XNUMX за програмерите. Со изградба на 15B22c програмерите сега можат да ја преземат оваа нова верзија со корекција на некои грешки y подобрувања во перформансите наи OS X 10.11.1.

Момците на Купертино го имаат курсот поставен во оваа верзија што сигурно ќе го поправи резултатот можни проблеми пронајдени во финалната верзија кој ќе биде објавен утре и покрај фактот дека системот е прилично стабилен во секој поглед (ја имаме инсталирано претходната бета верзија) новиот OS X El Capitan ќе биде во постојано подобрување од неговото официјално лансирање.

Во принцип, новитетите за истакнување на оваа втора бета верзија за програмерите се прилично малку и тие ќе бидат темелно исцедени за да се направи оваа верзија што е можно постабилна и рафинирана. Ние секогаш можеме да се сретнеме мали грешки или некои непредвидени во бета верзии и затоа е потребно да се активираат неколку од нив пред официјално да се објави верзијата на други корисници.

Во моментов, ние внимателно ќе ја следиме оваа бета-верзија 2 на OS X El Capitan 10.11.1 и доколку има некои забележителни новости, ќе ја споделиме со сите вас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.