Гласините зборуваат за Apple Watch со Touch ID

Apple Watch серија 5

Се чини дека вестите за Apple Watch се малку во однос на новостите што можат да ги донесат следните генерации на овој паметен часовник и сега се појавува важен. Очигледно Apple Watch ќе додаде сензор за отпечатоци.

Покрај оваа новина што може да ја донесат „Епл“ часовниците за иднината, се вели дека следењето на спиењето и алатката за познавање на сатурацијата на кислород во крвта во секое време би биле реалност за „Епл воч“ оваа година. Негативниот дел од гласините што ги имаме на маса е дека моделите од Серија 2 би можеле остана без верзијата watchOS 7.

Веќе разговаравме за оваа опција, што ќе ни овозможи да ја измериме заситеноста со кислород во крвта и да го следиме спиењето, јас сум од Мек. За можноста Apple Watch да додаде сензор за отпечатоци, неговото доаѓање не се очекува до 2021 година, па помалку, но барем се зборува дека ова може да биде а нова функција на часовник. Избегнувањето да мора да го внесете кодот за отклучување на часовникот не е нешто што навистина не чини премногу да го спроведеме, но Touch ID би се поедноставил многу оваа акција и другите во кои се бара да се внесе кодот.

За реалната потреба да ја имаме оваа опција на часовникот, бидејќи нема да влеземе бидејќи е наскоро, но можеме купи апликации Во продавницата за апликации на самиот часовник, ставањето на прстот на екранот или на местото каде што ќе одлучите да го поставите сензорот (што исто така е уште еден важен проблем) се чини добра идеја. Може да биде дека на следниот WWDC ќе има интересна опција за watchOS дека во следните генерации ќе биде интересна опцијата за додавање на сензорот за отпечатоци. Дали мислите дека Apple ќе го додаде сензорот за отпечатоци на Apple Watch Series 7?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.