Apple TV +: филмот „Банкар“, конечно, излезе

Банкарот

Конечно, „Епл“ успеа да го објави својот оригинален филм насловен „Банкарот“. По значително времено одложување, филмот е објавен во Националниот музеј за граѓански права во Мемфис, Тенеси.

Филмот во кој играат Бернард Гарет и Самуел Л. Jексон, кои присуствуваа на премиерата и дека е заснована на вистински настани, веќе е во кината и наскоро ќе можеме да уживаме преку неа преку Apple TV +.

Оригиналниот филм на Епл „Банкар“ веќе е објавен

Премиера на филмот „Епл“ базиран на вистински настани, објавен е во Тенеси, во Националниот музеј за граѓански права во Мемфис.

Филмот раскажува приказна за двајца бизнисмени кои биле револуција во нивното време. Ентони Меки (го игра Бернард Гарет) и eо Морис (Семјуел Л. acksексон), Тие смислија план за надминување на расизмот што владееше во САД во 60-тите години на минатиот век.

Планот беше да се користи она што може да се нарече сламен човек. Да не се измами, ако не и да се води компанијата. Тие научија човек со бела кожа да ја води работата и на тој начин да можат да напредуваат како црни мажи во расистичко општество со оние во боја.

Премиера на „Банкар“ во кината

Бернард Гарет и Самуел Л. acksексон, на премиерата на филмот „Банкарот“

Филмот ќе може да се гледа во некои избрани кина од 6 март и исто така преку Apple TV +. Останатите кина филмот ќе го добијат на 20 март.

Филмот го одложи објавувањето, за неколку месеци, поради обвинувања на еден од споредните актери за злоупотреба направено од еден од извршните продуценти на филмот. Целата екипа, на многу уникатен начин, на филмот објави соопштение како одговор на тие обвинувања.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.