Mac Mini M1 е пред црниот петок и ја достигнува својата ниска цена на сите времиња на Amazon

Mac Mini M1

Како што коментирав во насловот на оваа статија, Амазон почна да го унапредува Зделки што планирате да ги лансирате на црниот петок и веќе можеме да го најдеме првиот. Поточно, станува збор за Mac Mini M1, модел кој беше лансиран минатата година на пазарот.

Mac Mini M1 е достапен во продажба во две верзии за складирање, и во верзијата со 256 GB и во верзијата од 512 GB, и двете со 8 GB RAM. Видот на 256 GB е достапен за 679 ​​евра додека Верзијата од 512 GB ја наоѓаме за 874 евра.

Mac mini M1 вклучува a 8-јадрен процесор, со четири посветени на перформансите, а останатите на енергетска ефикасност. Графичкиот процесор, исто така, вклучува 8 јадра.

Овој модел ни овозможува поврзете до два монитори. Преку Thunderbolt портот можеме да поврземе монитор со максимална резолуција од 6K на 60 Hz и благодарение на приклучокот HDMI 2.0, можеме да поврземе монитор до 4K на 60 Hz.

Покрај двете USB-C Thunderbolt порти што ги наоѓаме на задната страна и портата HDMI 2.0, наоѓаме и две USB-A порти, 3,5 мм врска за слушалки и Gigabit Ethernet порта.

Wi-Fi конекцијата е шеста генерација, а блутут верзијата е 5.0. Цената на Mac mini со M1 процесор и 256 GB SSD простор за складирање е 799 евра во Apple.

Купете Mac mini со M1 процесор со 8 GB RAM и 256 GB SSD за 679 евра во Amazon.

Mac Mini M1

Ако верзијата од 256 GB што ја знам е мала со простор, можете плати малку повеќе и купи го моделот до 512 GB Складирање SSD. Цената на Apple на Mac mini со M1 со 512 GB простор е 1.029 евра.

Купете Mac Mini со M1 процесор со 8 GB RAM и 512 GB SSD меморија во Amazon.

ЗАБЕЛЕШКА: ДВАТА МОДЕЛА СЕ ДОСТАПНИ ВО ВРЕМЕ НА ОБЈАВУВАЊЕТО НА ОВАА СТАТИЈА


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.