Adobe Flash Player е ажуриран на верзијата 18.0.0.232

флеш-плеер

Adobe Flash Player за Mac е ажуриран за да се достигне верзија 18.0.0.232. Оваа нова верзија додава типични подобрувања во безбедноста и стабилноста на алатката. Подобрувањата исто така се фокусираат на 3Д перформансите на играта и содржината, додаваат подобрувања на видео перформансите и компатибилноста, а исто така имаме и нови API за подобрување на искуството со прелистување на корисникот на најновите уреди.

Ова е уште една верзија на популарниот приклучок што сега е во сила од минатиот јули, конкретно од минатиот 21 јули без да добие нова верзија. Претходната верзија на Flash Player е 18.0.0.209 година, реши сериозен безбедносен проблем, но оваа нова верзија не објаснува ништо за можна ранливост. И покрај ова, се препорачува сите корисници да пристапат до новата верзија и ажурирајте го приклучокот што е можно поскоро, бидејќи како што сите знаеме, ажурирањето на додатокот не штити од можен напад од трета страна.  

флеш-плеер-

Овие ажурирања обично се појавуваат автоматски на нашиот Mac преку скокачки прозорец што предупредува на новата достапна верзија, но секогаш можете да пристапите од Преференци на системот и кликнете на икона за блиц, потоа одете на горниот таб Напредно, Во него ќе го видите делот за ажурирања во кој се појавува верзијата што сте ја инсталирале на вашата машина. Исто така, може да се пристапи директно од веб-страницата на Adobe Flash Player, и проверете дали ја имаме инсталирано најновата достапна верзија. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.