Apple го потенцира режимот на транспарентност на AirPods Pro на видео

AirPods Pro

Една од најголемите новини што ги вгради AirPods Pro, освен своите нови подлоги, беше системот на Откажување на бучавата. Тие навистина работат, логично не како супраорални, но за големината на кацигите, изненадува на многу добар начин. Новата реклама на Apple што е објавена преку вообичаениот канал на YouTube, го истакнува овој квалитет. Па, повеќе од откажување на бучавата, се издвојува режимот на транспарентност, што вели дека е најдобар за прошетка низ градот.

Новата најава на Apple за AirPods Pro го истакнува режимот на транспарентност и вели дека е најдобра за градот.

Новата најава на Apple за двоминутните AirPods Pro нè пренесува во свет на јасна и длабока музика кога ќе се решиме за тоа. Меѓутоа, кога ни е потребно, можеме да го активираме режимот на транспарентност за да знаеме што се случува околу нас. Со едноставен притисок врз една од слушалките можеме да ја активираме или деактивираме оваа функција. Веќе знаете дека може да се конфигурира да одговара на потрошувачот и дека постојат и други начини за пристап до оваа функционалност (од iPhone).

AirPods Pro

Режимот на транспарентност прави AirPods Pro магично да се претвори во амбиентален приемник на звук. Се чини одеднаш дека имаме супер моќ и сфаќаме повеќе отколку што вообичаено би биле способни. Тоа е многу корисно особено кога треба да поминеме улица полна со автомобили или кога треба да разговараме со некого и не сакаме да ги соблекуваме слушалките.

Во видеото со наслов AirPods Pro - Snap, можеме да уживаме во песната „Разликата“ од Флум со Торо и Мои и вреди да се види. Не само за да знаете малку повеќе за карактеристиките на AirPods Pro, туку и за тоа колку е добро направено. Вистина е дека кога активирате откажување на бучавата, слушате само музика или подкаст што доаѓа од слушалките, но со сигурност дека можеме да го деактивираме во секое време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.