Classicbot Classic, оригинален подарок за loversубителите на Mac

Ако сакате да направите оригинален подарок на обожавател на Mac, Classicbot тоа е совршен подарок. Станува збор за а малку робот играчки карактер што имитира Mac од 90-тите години. На роботот не му недостасува ништо: нозе, раце, како и очи на екранот, има раце кои не потсетуваат на рацете на старите кликови. Роботот има приближна должина од 10 сантиметри и е совршен да го поставите на работната површина како украс. Изграден е од пластика со добар квалитет. 

Characterубовниот лик, направен во Хонг Конг, го промени своето име уште од своето основање. Отпрвин се викаше Macinbot, но производителите одлучија да го сменат името за да избегнат правни проблеми со Apple. Како и секоја фигура за самопочитување, таа ги носи своите додатоци. Во овој случај има работна торба и глушец. Покрај тоа, рацете и нозете може да се отстранат. Во тоа време, изгледа како минијатура на првите Mac-ови кои се појавија на пазарот.

Во полето што го добиваме две налепници со името на производот и неговото лого. Фигурата привлекува внимание на биро, цртајќи насмевка на повеќе од една. Производителот подготвува други минијатури од ист стил, како што е корпата за рециклирање или iBot G3 што ќе ги видиме во наредните месеци. Исто така, кажи ти го тоа компанијата подготвува две ограничени изданија повикани Трон и Здраво. Разликата со оригиналот е промените на екранот, имитирајќи ги првите верзии на macOS, како и друга во црно, различна од останатите бели верзии.

Досега, стекне Овој убав робот е возможен само од веб-страницата на производителот, по цена од 35,80 американски долари, со вклучени проценети трошоци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.