EA го потврдува новиот Sims 4 за Mac, во 2014 година

the-sims-4

Се чини дека на крајот се потврдија гласините кои зборуваа за можноста за нова рата на играта The Sims 4. Електронска уметност штотуку потврди на неговиот официјален блог дека ќе имаме нова верзија на популарниот социјален симулатор за нашите Mac и исто така за PC.

Како и обично во овие случаи, деталите што компанијата ни ги покажува за идната игра што Arriveе пристигне во 2014 година без да има утврден датум за лансирање. Во моментов се чини дека играта е сè уште во развој од студиото Maxis.

Според изјавите на самата Electronic Electronic, оваа нова верзија е плод на инсистирањето на најверните играчи на оваа сага и тој е посветен особено на сите нив. До денес, оваа серија на игри на Симс собра голем број продадени копии на сите платформи на кои е достапна, според самата компанија ЕА, бројот на копии достигнува и надминува 150 милиони единици.

Единственото нешто што може малку да ги вознемири fansубителите на оваа игра е што претходниците на Максис со најновата ЕА е нејзината верзија на играта SimCity, која не беше успешна меѓу најпознатите „гејмери“ поради потребата да бидете поврзани на Интернет (DRM) за да можете да играте со него дури и во моменти кога навистина не би било потребно да се користи.

Значи, сите што ја сакате оваа игра сега може да потврдите дека таа ќе биде достапна за Mac некаде следната година.

Повеќе информации - Симс 3: ноќта сега е достапна за Mac, преглед

Извор - Macrumors


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Оскар dijo

    Сакам Fifa на Mac! Тоа е она што го сакам! и го сакам во AppStore!