Flexibits го лансира Фантастикал 2 за Mac, сега заборавањето на настанот во календарот е кривично дело

Фантастичен 2-мак-календар-0

Конечно, Флексибитс, компанијата задолжена за развој на Фантастикал 2, се произнесе за лансирање на верзијата за Mac, но како што велат во овие случаи, доброто е направено да се чека ... и на кој начин. Да се ​​стават во позадина читателите кои не знаат за оваа апликација или кои едноставно знаат нешто за неа, доволно е да се каже дека таа е најдобрата апликација за управувајте со настани, потсетници и задачи во календарот што постои во Мек, иако мора да се стави до знаење дека ова е лична проценка, но барем од моја гледна точка е најцелосна.

Првото нешто што станува јасно е дека интерфејсот е целосно редизајниран земајќи го предвид новиот естетика што OS X Јосемит ја даваше во тоа време, и вистината е дека откако ќе ја извршиме апликацијата, очигледна е грижата со која развивачите го третираа интерфејсот, бидејќи одлично се вклопува.

Фантастичен 2-мак-календар-1

Така, барем ко-основачот на самиот Флексибитс, Мајкл Симонс го прогласи тоа:

Кога го дизајниравме оригиналниот Fantastical за Mac пред скоро четири години, вистинската цел беше да го поправиме она што го нуди iCal, сопствената апликација за календар на Apple, во времето кога додавањето настани беше тешко, навистина одземаше многу време и дефинитивно не беше забавно. Со Фантастичен 2 го направивме Фантастичното искуство уште подобро.

Единствената лоша страна е што ни е потребен Јосемит за да го управуваме, но ова барање може да застане назад, ако мислиме дека Флексибитс се фокусираше на нудење стабилен квалитет на корисничко искуство, со карактеристики како што е графичка контрола во центарот за известувања, различни екстензии плус поддршка за префрлување помеѓу Mac, iPhone и iPad без проблеми. Дури додава интеграција со iCloud потсетници, што е исто така корисно.

Фантастичен 2-мак-календар-3

Друга од додадените функции се календарски групи што ви овозможува да се префрлате помеѓу комбинации на неколку календари со еден клик, покрај тоа што ќе бидете поврзани според местата каде што сме, односно ако сме близу до работа или во канцеларија, работниот календар ќе се појави автоматски, но кога врати се дома ова ќе исчезне.

Фантастичен 2-мак-календар-2

Додека првата верзија беше закотвена во лентата со мени со премногу „содржан“ интерфејс, Фантастика 2 има повеќе простор во сопствен целосен прозорец со преглед на ден, недела и месец. Меѓутоа, ако сепак сакате да го гледате во формат на лентата со мени, можете да го активирате и овој режим.

Апликацијата е достапна со 20% попуст за ограничено време по цена од 39.99 евра На самата страница на Флексибитс и во продавницата за апликации Mac, по времето на промоција ќе има цена од 49.99 евра.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.