Homeworld Remastered колекција, сега достапна за Mac

домашен свет-1

Ако сте overубител на сагата Homeworld, сега имате достапно во продавницата за апликации Mac нов пакет од оваа сага во која верзиите на играта Homeworld Classic, Homeworld 2 Classic, Homeworld и Homeworld 2 се спојуваат во единствена апликација. Ова е митска вселенска војна игра која вклучува повеќе од 100 модели на бродови и во кои ќе најдеме нови модели и графики со поголема резолуција отколку што претходно беа видени во оваа игра. Покрај тоа, целокупниот звук е подобрен и ова обезбедува подобро целокупно корисничко искуство.

домашен свет-2

Аспир е развивач задолжени за донесување на оваа целосна сага за корисниците на OS X, во која ќе користиме стратегија во реално време за контрола на нашата флота бродови. Имаме повеќе од 30 мисии во кои ќе мора да ја преземете командата со бродовите што претходно сме ги изградиле, без разлика дали станува збор за лесни борци, огромни транспортери и други вселенски флоти. 

Оставиме видео од играта за оние корисници кои не ја знаат темата: 

https://youtu.be/4q4aSVddNHk

Играта има големина од приближно 9 GB и затоа се препорачува како услов имаат 20 GB слободен простор на дискотПотребно е исто така: процесор со брзина од 2.2 GHz или поголема, 4 GB RAM и графика Radeon HD 3870, NVIDIA GeForce 640M, Intel HD 4000 или 512 MB VRam. Цената на оваа игра не е дека е најатрактивна, но без сомнение оние играчи кои ја сакаат оваа сага мора да имаат предвид дека за 34,99 евра го земаат целиот. 

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.