LEGO Jurassic World, доаѓа во продавницата за апликации Mac

  лего-јуразиски-свет

Друга игра доаѓа во продавницата Мек во која протагонисти се смешните фигури на Лего. Овој пат станува збор за сагата за паркот Јура, Изгубениот свет: Парк Јура и Паркот Јура III, кои тие ќе не стават во кожата на ликовите од оваа филмска сага.

Можеме да избереме од 20 различни типови диносауруси или можеме да создадеме свои собирајќи LEGO килибар и експериментирајќи со ДНК. Светот на Јура во игра достапна денес на Mac App Store и на Steam podemos пополнете ги празните острови Исла Нубла и Исла Сорна на диносаурусите, истражете ги нивните ливади или играјте во специјални мисии на Слободен игра.

Тоа е авантуристичка платформа игра поделена на нивоа што ќе не внесе целосно во некои од митските моменти што ги живееме во 4-те филмови на сагата, тоа е без сомнение игра што loversубителите на Лего и филмската серија не можат да ја пропуштат

јура-свет-1

Големината на оваа игра е 14.31 GB што ја зафаќа и ние исто така мора да ги земеме предвид минималните спецификации потребни пред да започнеме за да ја купиме. Ова се минималните спецификации што мора да ги има нашиот Mac: Интел 1,8GHz процесор, 4 GB RAM меморија, минимум 256 MB графика и 15 GB слободен простор на нашиот диск. Во прилог на оваа нова игра, Лего Јура Светот  не може да работи на форматирани томови кои разликуваат „големи, мали букви“.

Не е компатибилен со картички: ATI X1xxx серија, ATI HD2xxx серија, Intel GMA серија, Intel HD3000, NVIDIA 7xxx серија, NVIDIA 8xxx серија, NVIDIA 9xxx серија, NVIDIA 3xx серија


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.