MacBook Air M2 веќе може да се резервира овој петок, 8 јули

MacBook Air

Веќе имаме официјален датум за да можеме да го купиме новиот Macbook Air M2. Тоа ќе биде истиот петок, 8 јули, а се претпоставува дека ќе има некои први испораки една недела подоцна, на 15 јули, кога ќе се појави во физичките продавници.

Одлична вест за сите оние кои долго време чекаа да можат да го купат новиот MacBook Air опремен со новата втора генерација на Apple процесор, M2. Суровата енергија и малата потрошувачка се спакувани во најевтиниот лаптоп на Apple. Загарантиран успех во продажбата.

Вчера напишал дека производителите на преносни компјутери го гледаат лансирањето на новиот MacBook Air M2 како вистинска закана. Тие мислат дека дефинитивно ќе биде а успех во продажбата, и ќе им го одземе пазарниот удел.

Па, тие сега можат да почнат да треперат, бидејќи почнувајќи од овој петок Apple веќе ги поддржува првите нарачки на новиот MacBook Air M2, во сите негови верзии. Дефинитивно одлична вест.

Apple не го потврди датумот на првите испораки, но се претпоставува дека ќе биде следната Петок 15 јули. И ние веруваме дека тоа ќе биде тој ден бидејќи компанијата потврди дека ќе се продава тој петок во физичките продавници на Apple и овластените дистрибутери.

Новиот MacBook Air M2 беше претставен минатиот јуни на WWDC 2022. Во оваа презентација можевме да го видиме новиот надворешен дизајн, достапните бои на куќиштето и потврдата дека ќе се монтира чипот M2 кој исто така живее во новиот 13-инчен MacBook Pro.

Можевме да видиме и во живо дека го обновува приклучокот за полнење MagSafe и го наследува засекот што веќе го знаеме од 14-инчните и 16-инчните MacBook Pro кои моментално се продаваат.

Повеќе не мора да купувате MacBook Pro за да уживате во M2

Цената на новиот почетен MacBook Air M2 е 1.519 евра, со 8-јадрен процесор и графички процесор, 8 GB RAM и 256 GB простор за складирање. Ако ви требаат повеќе функции (во што се сомневам), имате поскап модел со 10 јадра графички процесор, 8 GB RAM и 512 GB простор за складирање по 1.869 евра. Повеќе не треба да купувате MacBook Pro за да уживате во сета моќ на M2.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.