15-те ТБ-те MacBook Pro сега се достапни на обновената веб-страница на САД

Ова го затвора кругот на Mac-уреди претставени оваа 2017 година достапни во делот за обновување од компанијата Купертино. Во овој случај, доаѓањето на последниот преостанат модел на MacBook Pro со Touch Bar (ТБ) да влезе во списокот на Mac со попуст откако ќе помине низ реставрација, поправка или враќање.

Сите овие тимови се обновени и ревидирани од Apple, процесот исто така додава кабли и тотално нови додатоци за да може корисникот да ужива во тим кој не е нов, но скоро. Можеме да кажеме дека важно е да заштедите пари при купување на Apple MacBook, но секако, мора да го предупредиме тоа гаранцијата за овие производи не е иста како и за нов производ и тоа очигледно не е ново.

Точно е и дека ги имаме истите 15 дена да го вратиме производот ако не сме задоволни од него, и дека процесот на обновување или поправка е исцрпен од Apple. Тие не сакаат да го вратите и затоа минуваат низ строг процес на реставрација пред да бидат ставени на продажба. Иако некои единици се враќаат заради технички проблеми, Сите тие поминуваат низ процес на проценка за да се осигурат дека ги исполнуваат стандардите за квалитет на Apple.

Најдоброто нешто во овие случаи е тоа зборуваме за попусти повеќе од 200 евра, дека иако е вистина, тоа ќе нè лиши од официјално ослободување опрема, тоа е како да сме го сториле тоа. Во сите овие реновирани производи со сертификат на „Епл“ имаме можност да го прошириме опфатот со договарање на Планот за заштита на „AppleCare“. Во овој случај тоа е модел кој достигнува до американска мрежа - што патем нема ниту еден на залиха - и засега во нашата земја сè уште го нема, но сигурно во следните неколку дена може да почнат да пристигнуваат и првите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.