macOS 12 Monterey јавна бета, watchOS 8 бета 8 и tvOS 15 бета

Епл пред неколку часа ги објави сите бета верзии што требаше да пристигнат оваа недела и конечно вчера ја лансираше јавната бета верзија на macOS 12 Monterey јавна бета, бета 8 на watchOS 8, iOS и iPadOS 15 и tvOS 15 за развивачи и регистрирани корисници на бета програмата. 

Во овие верзии, нагласување е дека се поправаат грешките и, пред с, се додаваат подобрувања на стабилноста, неколку промени или новини додаваат повеќе од оние презентирани на почетокот на бета. Сега Apple мора да ги имплементира овие новини во уредите и како што сите знаеме дека е најдобро има што е можно повеќе развивачи и корисници инсталирање на нивните компјутери.

Компанијата продолжува да додава бета верзии и не е јасно кога ќе бидат објавени конечните верзии, пред да ги видиме бета -те на RC (Release Candidate). Мора да запомниме дека верзиите watchOS не дозволуваат намалување на вредноста во случај на инсталација и исто така мораме имајте го iPhone исто така ажуриран во бета верзиите на iOS за да работи правилно, па затоа е подобро да се држиме надвор од овие бета-верзии.

Од друга страна, бета верзиите на Apple обично се доста стабилни, но тие се бета и може да имаат некомпатибилност со алатка или апликација што ја користиме за работа и затоа мора да бидеме внимателни со тоа што го инсталираме на нашите уреди. Сигурно бета верзиите за развивачите на macOS ќе бидат објавени денес, ќе бидеме внимателни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.