macOS Big Sur 11.5.2 Објавен за сите корисници со важни поправки

Епл неодамна започна и е достапен за сите корисници верзија на macOS Big Sur 11.5.1 со цел да се поправат важните грешки и затоа беше силно советувано да се инсталира оваа нова верзија. Истото се случува и сега компанијата ја објави верзијата 11.5.2 и дека во моментов се знае само дека содржи корекција на грешка.

macOS 11.5.2 е достапен за сите корисници и треба да се појави во системски параметри> Ажурирање на софтвер наскоро ако веќе не е. С yet уште не е јасно што вклучува ажурирањето надвор од "поправки на грешки за вашиот Mac". Засега, Apple на својата веб -страница за безбедносно ажурирање го наведува macOS 11.5.2 како „нема објавени записи за CVE“. Seeе видиме дали ќе се промени.

За разлика од бета верзиите во кои советуваме да не ги инсталирате на примарни компјутери, односно во оние што ги користите секојдневно или кои имаат вредни информации. Јавните ажурирања објавени од Apple се од суштинско значење и мора да се инсталираат така што с everything функционира како што треба.

Иако с still уште не знаеме што има во ова ажурирање, ако Apple го објави, тоа е затоа што е неопходно и затоа мора да се инсталира. Многу е тешко да се предизвикаат проблеми бидејќи ќе се работи за поправки на грешки (нормално тие се мали бидејќи во спротивно би ги опишале детално) и подобрувања на перформансите. Тешко е да се случи неуспех. Не е како кога ќе се инсталира цел оперативен систем повторно дека може да се сруши или да направи проблем. Во овие случаи, тоа е многу малку веројатноНа Затоа, ве охрабрувам да ја инсталирате оваа верзија 11.5.2 на macOS Big Sur.


Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.